Prohlášení o shodě

Následují prohlášení o shodě ke krytinám Nelskamp:

Doprava, logistika

Doprava materiálu závisí především na lokalitě a množství odebrané střešní krytiny. Někde se vyplatí poslat auto s hydraulickou rukou na skládání, jinde je vhodnější poslat traťově celý kamion.

Auto s hydraulickou rukou

Auto s hydraulickou rukou pojme 12 tun materiálu a 10-12 paletových míst, přičemž může skládat například i přes plot. Výjezd by měl být plánován nejlépe týden dopředu.

Krytinu Nelskamp lze expedovat ze sítě prodejen českého prodejce pomocí auta s hydraulickou rukou: Praha 9 – KbelyPraha 5 – SlivenecPraha 10 – UhříněvesKladno.

Kamion

Pro objednávku většího množství krytiny může být použit i kamion k traťové dodávce přímo od výrobce. Kamion pojme 22 tun materiálu, což je cca. 500 m2 střešní krytiny. Tento způsob dopravy je u větších objednávek nejvýhodnější, na místě nutné zajistit vlastní skládání vysokozdvižným vozíkem. Cena dopravy se řeší u každé zakázky individuálně.

Tranzit

Při hmotnosti materiálu do 1,5 tuny (paleta střešní krytiny a doplňky) lze použít transit. Po Praze je výjezdní paušál CZK 450,- bez DPH a na delší vzdálenosti je účtováno CZK 16,- bez DPH za ujetý kilometr.

Zásilková služba

V případě několika kusů doplňků (o velikosti balíku) je někdy využívána zásilková služba, jako je UPS, PPL a další. Od výrobce přichází materiál cirka do týdne s cenou kolem EUR 10 až 20,-